top of page

ONLINE STREAM

|

Filozofická fakulta UK

Filosofický průvodce současným světem

Přednášky doc. Václava Němce "Filosofický průvodce současným světem" jsou přenášeny online na youtube kanálu: https://www.youtube.com/channel/UCfp5-WsoUfIUokgguDhv_iQ Můžete je sledovat prostřednictvím streamu v reálném čase každou středu od 14.10 nebo si je pustit ze záznamu.

Filosofický průvodce současným světem
Filosofický průvodce současným světem

Čas a místo

ONLINE STREAM

Filozofická fakulta UK, 2, nám. J. Palacha 1, Josefov, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

O události

Přednášky doc. Václava Němce "Filosofický průvodce současným světem" jsou přenášeny online na youtube kanálu: https://www.youtube.com/channel/UCfp5-WsoUfIUokgguDhv_iQ  Můžete je sledovat prostřednictvím streamu v reálném čase každou středu od 14.10 nebo si je pustit ze záznamu. Najdete zde i záznamy přednášek "Filosofický průvodce vlastním Já" z minulého semestru.

Přednášky přibližují filosofické myšlení na příkladu řešení konkrétních filosofických otázek a ukazují, jak filosofie tematizuje a objasňuje fenomény, s nimiž se setkáváme v současném světě. Cílem kursu je tak mimo jiné ukázat, jak se filosofické myšlení vztahuje k našemu každodennímu životu a jak může napomoci k naší orientaci ve světě. Kurs zároveň umožňuje seznámení s myšlenkami a texty řady významných myslitelů dvacátého století. Na pořadu budou např. témata: Co je politické jednání a veřejný prostor? Co je demokracie, jaké jsou její základní principy a instituce?  Lidská práva a jejich filosofické zdůvodnění. Co je kapitalismus? Vztah demokracie a kapitalismu. Co je ideologie? Rozpad zdravého rozumu, fenomén masového šílenství a totalitarismus. Co je populismus a jaké jsou jeho příčiny?

Seznamte se s filosofem Václavem Němcem: https://www.youtube.com/watch?v=bGfsmh0a93o

Sdílet událost

header.jpg
bottom of page